Coraz większe znaczenie hydrauliki siłowej


Hydraulika siłowa to branża stosunkowo mało znana, tymczasem znajduje ona zastosowanie w naszym codziennym życiu. Podnośniki samochodowe, żurawie czy nawet koparko ładowarki – to tylko kilka przykładów maszyn i urządzeń, które bez elementów hydrauliki siłowej nie byłyby w stanie funkcjonować.
Hydraulika siłowa to połączenie dwóch dziedzin, mianowicie hydrauliki oraz mechaniki. Najbardziej istotnym celem tej branży jest opracowywanie różnego rodzaju układów oraz systemów hydraulicznych, które następnie trafiają na rynek.
Układ hydrauliczny tworzony jest przez zespół starannie połączonych ze sobą elementów, które w ten sposób mogą przekazywać energię. Często w skład takich systemów wchodzą między innymi filtry, zbiorniki z cieczą hydrauliczną, zawory, regulujące dopływ cieczy do tak zwanego silnika hydraulicznego oraz siłowniki hydrauliczne. Takie systemy znajdują zastosowanie między innymi w różnego rodzaju maszynach oraz urządzeniach przemysłowych, rolniczych, budowlanych czy nawet górniczych.