Części do koparek, ładowarek oraz do innych maszyn


Głównym celem hydrauliki jest opracowywanie takich układów i systemów hydraulicznych, które znajdą następnie zastosowanie w maszynach, w których ważnym czynnikiem roboczym jest ciecz.
Coraz to nowsze rozwiązania w hydraulice siłowej sprawiają, że praca dla wielu osób z całą pewnością stała się o wiele lżejsza niż jeszcze przed kilkudziesięcioma laty. Innowacyjne systemy skutecznie sprawdziły się chociażby w warsztatach samochodowych, gdzie różnego rodzaju podnośniki (wykorzystujące rozwiązania hydrauliki siłowej) są w zasadzie elementem codziennej pracy.
Hydraulika siłowa opracowała również wiele układów, doskonale sprawdzających się chociażby w tak zwanym przemyśle ciężkim. Koparki, żurawie, świdry, koparko ładowarki – to tylko kilka przykładów maszyn, wykorzystujących siłowniki hydrauliczne czy inne tego rodzaju systemy. Hydraulika siłowa jest obecna już od lat czterdziestych XX wieku i od tego czasu jest coraz branżą podsuwającą coraz to nowsze rozwiązania, pozwalające na oszczędzenie czasu oraz zwiększenie wydajności pracy.