Czym zajmuje się hydraulika siłowa?


O hydraulice słyszał na pewno każdy. Ale o tym, czym jest i czym się zajmuje hydraulika siłowa, na pewno nie wie wiele osób. Tymczasem to dość ważna dziedzina, która stanowi połączenie zwykłej hydrauliki z mechaniką.

Hydraulika siłowa ma przede wszystkim na celu opracowywanie różnego rodzaju układów oraz elementów, które następnie będą wykorzystywane w maszynach oraz urządzeniach budowlanych, przemysłowych oraz transportowych.

Chcąc dowiedzieć się nieco więcej o hydraulice siłowej, na pewno musimy znać podstawowe pojęcia, a więc czym jest układ hydrauliczny czy substancja siłowa. Substancją siłową jest najczęściej olej lub mieszanina stworzona na jej bazie. Układ hydrauliczny to natomiast zespół powiązanych ze sobą elementów, który za zadanie ma przekazanie energii. Do tego wykorzystywany jest właśnie wspomniany wyżej olej.

Jednym słowem, hydraulika siłowa to dziedzina, która tworzy elementy do maszyn pracujących w dość trudnych warunkach, a więc głównie do maszyn budowlanych, górniczych oraz rolniczych.