Działanie układów hydraulicznych


Układy hydrauliczne, wytwarzane przez hydraulikę siłową mają coraz szersze zastosowanie. Dzisiaj takie elementy wchodzą w skład wielu innowacyjnych oraz zaawansowanych technologicznie maszyn, zarówno budowlanych, jak i górniczych oraz rolniczych.

Jeszcze przed II wojną światową hydraulika siłowa nie była zbyt znana, natomiast układy hydrauliczne nie były produkowane na tak szeroką skalę jak dzisiaj. Wraz z biegiem czasu zaczęło się jednak zwiększać jej zastosowanie, gdyż poszczególne układy hydrauliczne pojawiały się już nie tylko w najbardziej znanych maszynach budowlanych, takich jak na przykład koparki, ale coraz częściej instalowano je również w wielu innych sprzętach.

Układy hydrauliczne są dość specyficznymi zespołami elementów, których celem jest przede wszystkim przekazywanie energii. Takie układy mogą być także wykorzystywane do sterowania energią poprzez ciecz hydrauliczną, znajdującą się pod ciśnieniem.

Działanie układu hydraulicznego związane jest więc w bardzo dużej mierze z przepływem cieczy hydraulicznej, która jest niezbędna do jego właściwego funkcjonowania.