Ekstremalne konstrukcje.


Hydraulika Siłowa Wiadomości

Ekstremalne konstrukcje takie jak najwyższy most na świecie Millau czy najdłuższy most świata Hangzhou nie istniały by bez rozwiniętej nauki o hydraulice siłowej. Obecnie ta nauka rewolucjonizuje rynek sprzętu ciężkiego, przemysłowego i budowlanego.

Hydraulika siłowa nas interesuje.

Bez dźwigów, żurawi, największych maszyn budowlanych nie powstały by największe i najcudowniejsze konstrukcje stalowe czy betonowe. Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy że hydraulika siłowa jest w stanie wytworzyć siły sięgające kilku tysięcy ton i ma szerokie zastosowanie w górnictwie, budownictwie, przemyśle jak i w budowie wielkich maszyn. Maszyny takie jak Liebherr T 282B, (największy samochód ciężarowy) Terex RH 400, ( największa koparka na świecie) Komatsu D575A-3SD (największa spycharka) nie istniały by bez hydrauliki siłowej. Również w wojsku szeroko wykorzystuje się elementy hydrauliki siłowej czy to przy budowie łodzi podwodnych czy maszyn bojowych. Na największych maszynach bojowych zamieszczony jest sprzęt mający zakłócić elektronikę wroga.

Hydraulika siłowa nas pociąga.

Dobrym przykładem tego jest wóz bojowy Pain Ray którego podstawową funkcją jest emitowanie mikrofal, które wzbudzają cząsteczki wody zawarte w skórze człowieka, temperatura ciała się zwiększa przez co osobnik doświadcza uczucia palenia. Tak że możemy powiedzieć że współczesny świat nie poradził by sobie bez hydrauliki siłowej.

 

Hydraulika Siłowa to coś co nas zawsze pociągało. Dlatego staramy się przybliżyć zagadnienia z nią związane na tym blogu. Firma Maron prowadzona przez Romana Graczyka to więcej niż firma to pasja związana z hydrauliką siłową.