Elementy hydrauliki siłowej


Hydraulika siłowa powoli staje się coraz bardziej znaną dziedziną, umożliwiającą opracowywanie oraz wykorzystywanie układów hydraulicznych. I chociaż zdecydowanej większości osób hydraulika siłowa kojarzy się przede wszystkim z niektórymi maszynami budowlanymi (takimi jak na przykład koparki), to w rzeczywistości dziedzina ta ma znacznie szersze znaczenie.

Hydraulika siłowa ma na celu projektowanie różnorodnych układów hydraulicznych, które następnie są montowane w różnego rodzaju urządzeniach. Takie układy hydrauliczne można spotkać dzisiaj również w nowoczesnych samolotach oraz w niektórych ciężarówkach wywrotkach.

Do stworzenia właściwie funkcjonującego układu hydraulicznego niezbędnych jest wiele elementów. Najważniejszą rolę zdaje się odgrywać przede wszystkim ciecz hydrauliczna, ale poza nią układy hydrauliczne są tworzone również przez zawory zwrotne, pompy hydrauliczne, siłowniki oraz przez szereg wielu innych elementów, takich jak filtry, przewody oraz uszczelniacze, które także są niezbędne.