Hydraulika i pneumatyka w RPA


Hydraulika Siłowa Wiadomości

W RPA część sprzętu hydrauliczno-pneumatycznego jest wyrzucana przez społeczeństwo na złomowiska, np. sprzęt wyprodukowany 10 lat temu wyrzucany jest na śmietnisko, aby zrobić miejsce na nowoczesny sprzęt-the-art, W RPA Hydrauliką i pneumatyką, zarządza Martyn Jones z Engineering News. Który twierdzi że „Firmy inwestują miliony w nowe maszyny, które marnują się po dziesięciu latach użytkowania, ze względu na fakt, że stary sprzęt jest zastępowany, a nie naprawiany. A wszystko przez to że części zamienne do starych maszyn nie zawsze są dostępne”, mówi Jones. Dodaje, że stało się to powszechnym zjawiskiem dla firm.

Hydraulika siłowa to coś co nas interesuje.

Według Jones, urządzenia powinny być wymieniane na nowe produkty dopiero, gdy nie są już możliwe do naprawy. „Producenci i dostawcy mają dzisiaj ważną rolę do spełnienia w dostarczaniu sprzętu potrzebnego, w tym jednostek starych i nowych. „To smutne, że ludzie, którzy chcą używać produktów, które kupili dziesięć lat temu, czasami są w stanie tego robić, ze względu na to, że części zamienne nie są dostępne, mówi Jones Dodaje, że firmom nie opłaca się produkować już hydrauliki opartej na starej technologii „Nie możemy powstrzymać rozwój”, stwierdza Jones . „Jednak nie powinniśmy zapominać o korzeniach i odpadach” , mówi Jones. Dodaje, że Hydraulika i pneumatyka, wciąż dostarcza produkty do Mondi, w Merebank, na południe Durban, a tam maszyny są wykorzystywane przez zakłady nawet przez 30 lat.

Hydraulika siłowa nas pociąga.

Według Jonesa, hydraulika i pneumatyka przemysłu musi się zmienić w zakresie wyposażenia, surowców i stosowanej technologii. ( Hydraulika Siłowa News ) „Hydraulika i pneumatyka jest coraz bardziej wyrafinowana jeśli chodzi o elektronikę i robotykę”, stwierdza Jones. „Robotyka ma znaczący wpływ na przemysł, tak, że więcej produktów może być produkowana po obniżonych cenach, a jednocześnie umożliwia to kontrolę jakości i spójności”, mówi Jones. Jednakże, robotyka wymaga dużych inwestycji kapitałowych, ze względu na kosztowne technologie i kosztów badań i rozwoju. Jones dodaje, że wiele afrykańskich firmy woli mieć proste, ale niezawodne urządzenia, które wykonuje podstawowe funkcje, a nie nowoczesny sprzęt-the-art, z powodu braku wykwalifikowanych specjalistów. Ponadto, części zapasowe do nowych jednostek elektronicznej są niezwykle kosztowne i back-up wymaganej usługi, zwłaszcza w sytuacjach krytycznych, nie zawsze jest dostępny. Kolejnym nowym problemem rozwoju branży jest to, że sprzęt jest w budowany z tworzyw sztucznych, szczególnie produkowanych w Europie. Jednakże tworzywa sztuczne zużywają się i pękają szybciej niż tradycyjne z mosiądzu, stali nierdzewnej i aluminium”, mówi Jones. Dodaje jednak, że jednym z powodów opłacalności stosowania do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych jest to, że są one tańsze w produkcji i wymiany.

 

Hydraulika Siłowa to coś co nas zawsze pociągało. Dlatego staramy się przybliżyć zagadnienia z nią związane na tym blogu. Firma Maron prowadzona przez Romana Graczyka to więcej niż firma to pasja związana z hydrauliką siłową.