Hydraulika siłowa na co dzień


Hydraulika Siłowa Wiadomości

Jednym z najlepszych miejsc aby trochę dowiedzieć się o działaniu maszyn wykorzystujących naukę o hydraulice siłowej jest plac budowy. To jest najbardziej niesamowite miejsce, aby przyjrzeć się pracy wielkich maszyn. Od łuparek, koparek aż po ogromne żurawie. Sprzęt hydrauliczny wykorzystywany na budowach jest niesamowity ze względu na swoją siłę jak i zręczność. Na każdym placu budowy widać hydraulicznie maszyny w postaci spycharki, koparki, ładowarki, wózki widłowe i żurawie. ( Hydraulika Siłowa News ) Ale nie tylko na budowie mamy do czynienia z sprzętem opartym o hydraulikę siłową.

Hydraulika siłowa nas interesuje.

Naukę tę możemy spotkać w pierwszym lepszym zakładzie naprawy samochodów, np podnośniki do samochodów, windy czy też proste hamulce hydrauliczne używane w samochodach. Także w powietrzu mamy do czynienia z hydrauliką, patrząc na przykład na układy sterowania samolotów.
Czym więc jest ta hydraulika?. Ideą hydrauliki jest moc przekazywana z jednego punktu na drugi za pomocą nieściśliwej cieczy. Cieczą jest najczęściej jakiś rodzaj oleju. Fajną rzeczą w hydraulice jest to że jest nieskomplikowana w swojej budowie. Wystarczy że powierzchnia jednego tłoka jest większa od drugiego dziewięć razy. Powiedzmy prościej, że tłok po prawej stronie jest większy dziewięć razy od tłoka po lewej stronie.

Hydraulika siłowa nas pociąga.

Co powoduje że siła która pojawi się po lewej stronie jest dziewięć razy większa. Hamulce samochodowe to dobry przykład podstawowego tłokowego systemu hydraulicznego. Naciskając pedał hamulca w samochodzie naciskamy tłok w cylindrze który za pomocą cieczy hydraulicznej naciska cztery tłoki znajdujące się na kołach, które uruchamiają klocki hamulcowe. Proste prawda. Więc podsumujmy. Hydraulika jest wszędzie, gdzie tylko popatrzymy, czy to na placu budowy , lotnisku, podwórku, czy gdziekolwiek. I jest jedna z prostszych nauk.

 

Hydraulika Siłowa to coś co nas zawsze pociągało. Dlatego staramy się przybliżyć zagadnienia z nią związane na tym blogu. Firma Maron prowadzona przez Romana Graczyka to więcej niż firma to pasja związana z hydrauliką siłową.