Hydraulika siłowa w praktyce


Hydraulika siłowa, zajmująca się projektowaniem oraz wykorzystywaniem układów hydraulicznych w praktyce ma wiele zastosowań. Rozmaite elementy hydrauliki siłowej można odnaleźć przede wszystkim w maszynach budowlanych i przemysłowych, ale oczywiście nie tylko.

Układy oraz napędy hydrauliczne są sercem wielu różnych maszyn, bez których tak naprawdę nie byłyby one w stanie prawidłowo funkcjonować. Wystarczy spojrzeć na koparki – urządzenia te działają właśnie dzięki układom hydraulicznym.

Hydraulika siłowa znajduje jednak zastosowanie nie tylko w branży budowlanej. Coraz częściej jej elementy są wykorzystywane także do tworzenia nowoczesnych samolotów oraz samochodów, głównie ciężarowych z wywrotkami. W samolotach natomiast układy hydrauliczne można znaleźć między innymi w hamulcach oraz w wypuszczanym podwoziu.

Poza branżą budowlaną oraz transportową hydraulika siłowa znalazła również zastosowanie w górnictwie oraz w rolnictwem. Układy hydrauliczne pozwalają bowiem na tworzenie nowoczesnych maszyn górniczych i rolniczych