Hydraulika siłowa w rolnictwie


Rolnictwo to tylko jedna z nielicznych branż, w których mają zastosowanie wszelkiego rodzaju układy oraz systemy hydrauliki siłowej. Dzięki takim elementom praca jest wolna od dużych przeciążeń, co dla współczesnego rolnika na pewno jest dużym atutem.

Zastosowanie hydrauliki siłowej w branży rolniczej jest dość szerokiej. Układy, pompy czy silniki hydrauliczne są wykorzystywane nie tylko w ciągnikach, ale także i w kombajnach czy w różnych maszynach rolniczych. Zarówno części do ciągników rolniczych, jak i do innych urządzeń, są więc produkowane poprzez wykorzystanie różnych elementów hydrauliki siłowej.

Hydraulika siłowa to między innymi cylindry hydrauliczne, filtry, silniki oraz zawory regulujące dopływ cieczy hydraulicznej do silnika hydraulicznego. Systemy tego rodzaju zarówno w rolnictwie, jak i w innych branżach, są łączone z elementami mechanicznymi czy elektrycznymi, dzięki czemu uzyskiwane są nowoczesne maszyny oraz urządzenia, znacznie ułatwiające nam pracę w naszych gospodarstwach.