Jakie branże wykorzystują hydraulikę siłową?


Powszechnie uważa się, że hydraulika siłowa wykorzystywana jest przede wszystkim przez branżę budowlaną. Układy hydrauliczne są bowiem montowane głównie
w koparkach oraz dźwigach – żurawiach. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się tej dziedzinie, wówczas szybko zauważymy, że hydraulika siłowa w rzeczywistości ma znacznie szersze zastosowanie.

Hydraulika siłowa jest w stanie tworzyć maszyny nie tylko na potrzeby sektora budowlanego. Układy hydrauliczne są także instalowane w sprzętach górniczych, rolniczych oraz przemysłowych. Dość ważne znaczenie hydraulika siłowa odgrywa także od niedawna
w branży transportowej. Układy hydrauliczne można odnaleźć także w podwoziach samolotów oraz w układach kierowniczych samochodów typu wywrotki.

Z całą pewnością można więc stwierdzić, że dzisiaj dzięki hydraulice siłowej funkcjonuje bardzo wiele maszyn i sprzętów. We wszystkich układach hydraulicznych najważniejszą rolę odgrywa ciecz hydrauliczna, a obok niej także pompy hydrauliczne, filtry, uszczelniacze oraz siłowniki hydrauliczne.