Możliwości hydrauliki siłowej


Obecnie coraz więcej można usłyszeć o hydraulice siłowej, prężnie rozwijającej się dziedzinie, dzięki której możliwe jest sprawne funkcjonowanie wielu różnorodnych maszyn oraz sprzętów. To między innymi tej dziedzinie zawdzięcza się rozwój przemysłowy oraz gospodarczy.

Hydraulika siłowa jeszcze do niedawna była dziedziną dość mało znaną. Jej dynamiczny rozwój został zainicjowany po zakończeniu II wojny światowej, kiedy to zaczęła się również rozwijać światowa gospodarka. Właśnie wtedy na szeroką skalę zaczęto projektować oraz wytwarzać układy hydrauliczne, które następnie posłużyły do budowania coraz nowocześniejszych koparek, maszyn górniczych oraz rolniczych.

Dzisiaj hydraulika siłowa wydaje się mieć jeszcze szersze zastosowanie, a to głównie dlatego, że niektóre układy hydrauliczne są montowane w samochodach oraz samolotach.

Jeśli chodzi o pojazdy to możemy się z nimi zetknąć głównie w układach kierowniczych, na przykład w ciężarówkach wywrotkach, natomiast w samolotach coraz częściej są elementem wypuszczanych podwozi albo hamulców.