Początki Inżynierii hydrotechnicznej


Hydraulika Siłowa Wiadomości

Początki zastosowań hydrotechnicznych miały na celu nawadnianie upraw i pochodzi z Bliskiego Wschodu i Afryki. Kontrola przepływu i dostarczania wody do uprawy żywności były używane przez wiele tysięcy lat.

Hydraulika siłowa nas interesuje.

Jedną z pierwszych maszyn hydraulicznych jest zegar wodny, który został wykorzystany na początku tysiąclecia p.n.e. Inne wczesne przykłady wykorzystania grawitacji do ruchu wody obejmują system Quant w starożytnej Persji i bardzo podobny system wodny Turpan w starożytnych Chinach stosowany do kanałów irygacyjnych w Persji W starożytnych Chinach gałąź budownictwa wodnego była bardzo rozwinięta, a inżynierowie skonstruowali masowe kanały z wałów przeciwpowodziowych i zapór służących do nawadniania, a także zamki by zezwolić statkom przepłynąć. Sunshu Ao jest uważany za pierwszego chińskiego inżyniera do spraw hydrauliki. Innym ważnym hydraulikiem w Chinach był Ximen Bao. Zawdzięczamy mu rozpoczęcie praktyki hydrotechnicznej na szeroką skalę oraz budowę kanałów nawadniających w okresie Walczących Królestw (481 pne-221 p.n.e.). ( Hydraulika Siłowa News ) Do dziś inżynierowie hydrauliczny mają poważanie w Chinach. Hu Jintao został Prezydentem z dyplomem inżyniera z Tsinghua University. Eupalinos z Megary , był starożytnym inżynierem greckim , który zbudował Tunel Eupalinos na wyspie Samos w 6 wieku p.n.e, który jest ważny zarówno z zastosowań hydraulicznych jak i inżynierii lądowej.

Hydraulika siłowa nas pociąga.

Cywilnym aspektem technicznym tego tunelu był fakt, że był kopany z obu stron, co wymagało od kopiących utrzymania dokładnej ścieżki, tak aby dwa tunele się łączyły, aby umożliwić przepływ wody. Inżynieria hydrotechniczna była wysoko rozwiniętych w Europie pod egidą Imperium Rzymskiego , gdzie szczególnie stosowano ją do budowy i utrzymania wodociągów, do zaopatrzenia w wodę i usuwania ścieków z ich miast. Oprócz dostarczania potrzeb obywateli. Inżynierię stosowano w górnictwie do wydobywania złota, cyny i ołowiu.

 

Hydraulika Siłowa to coś co nas zawsze pociągało. Dlatego staramy się przybliżyć zagadnienia z nią związane na tym blogu. Firma Maron prowadzona przez Romana Graczyka to więcej niż firma to pasja związana z hydrauliką siłową.