Projektowanie układów hydraulicznych


Hydraulika siłowa jest dziedziną opierającą się w głównej mierze na opracowywaniu oraz wykorzystywaniu układów hydraulicznych. Mogą być one montowane w wielu różnych sprzętach, między innymi w urządzeniach budowlanych oraz przemysłowych. W każdym jednak przypadku muszą być starannie zaprojektowanie.

Projektowanie układów hydraulicznych nie jest łatwe, zwłaszcza, że do ich tworzenia wykorzystywanych jest wiele różnych części. Kluczową rolę wydaje się odgrywać tak zwana ciecz hydrauliczna, ale obok niej ważnymi elementami są także pompy hydrauliczne, uszczelniacze, filtr, siłowniki hydrauliczne, przewody oraz zawory regulujące dopływ cieczy.

Hydraulika siłowa jest branżą opartą na układach hydraulicznych, w których główna energia odbierana jest za pośrednictwem siłowników hydraulicznych (w niektórych przypadkach może być ona odebrana także przez specjalne cylindry). Do stworzenia prawidłowo działających układów hydraulicznych potrzebnych jest więc wiele ważnych elementów, bez których ani rusz.