Przewody, uszczelnienia oraz siłowniki hydrauliczne


Koparki, ładowarki, dźwigi – to urządzenia, które są nam wszystkim powszechnie znane. Nie wszyscy jednak wiedzą, że właśnie te maszyny wykorzystują rozwiązania hydrauliki siłowej, która jest dziedziną stosunkowo mało znaną i wciąż niedocenianą.

Hydraulika siłowa, która dynamicznie zaczęła się rozwijać przede wszystkim od lat czterdziestych XX wieku jest dzisiaj wykorzystywana w różnorodnych branżach. Gdyby nie innowacyjne systemy oraz układy hydrauliki siłowej, zapewne nie byłby możliwy rozwój budownictwa, rolnictwa czy szeroko pojmowanej branży przemysłowej.

Głównym zadaniem hydrauliki siłowej jest przede wszystkim projektowanie różnego rodzaju systemów oraz układów hydraulicznych. Do budowy wielu maszyn używane są dzisiaj nie tylko uszczelnienia, ale również różnego rodzaju przewody hydrauliczne, a to elementy, które produkowane są właśnie dzięki hydraulice siłowej. Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją oraz dystrybucją tego rodzaju części, doskonale wiedzą, że na rynku wciąż jest ich zbyt mało, a przecież potrzebne są nie tylko w budownictwie, ale też w rolnictwie oraz
w branży transportowej.