Rysunki z Nazca


Hydraulika Siłowa Wiadomości

Rysunki z Nazca już od czasu ich odkrycia intrygują archeologów i badaczy z całego świata. System linii rozciąga się na powierzchni ponad 500km2 . Linie zostały odkryte w 1926 r. przez Alfreda Kroebera Mejia Xessepe. Układają się w różnego rodzaju figury i zwierzęta.( Hydraulika Siłowa News ) Zostały stworzone przez Indian Nazca między 300 p.n.e. a 900 n.e. Na płaskowyżu Nazca można wyróżnić setki geoglifów, najsłynniejsze z nich to: pająk z 40-metrowymi odnóżami, kondor o przekroju 120 metrów, koliber, pies, kaktusy. Linie znajdują się na czterech płaskowyżach.

Dodam że te rysunki są widoczne tylko z lotu ptaka. i tu rodzi się pytanie jakich urządzeń pomiarowych używali Indianie z Nazca aby stworzyć tak wielkie i idealne rysunki widoczne z góry. Hydraulika Siłowa też ma wiele pytań. Pytania te związane są głównie z narzędziami jakie Indianie wtedy używali. Trudno jest wyryć takie coś w twardej skale a co dopiero z matematyczna precyzją. Dzisiejsze maszyny ciężkie miały by z tym problem a co dopiero człowiek który żył 300 lat p.n.e. Więc hydraulika siłowa ma wiele do przemyślenia.

Hydraulika Siłowa to coś co nas zawsze pociągało. Dlatego staramy się przybliżyć zagadnienia z nią związane na tym blogu. Firma Maron prowadzona przez Romana Graczyka to więcej niż firma to pasja związana z hydrauliką siłową.