Urządzenia hydrauliczne w ratownictwie.


Urządzenia hydrauliczne stosowane w szeroko pojętym ratownictwie, oraz ratownictwie drogowym są dziś podstawą działania grup ratownictwa. Dzisiejsze czasy przyniosły wiele rozwiązań i urządzeń, które możemy zastosować w akcjach ratowniczych. Wiele z tych właśnie urządzeń wyposażonych jest w elementy hydrauliczne, które usprawniają i przyspieszają pracę grup ratowniczych, będąc nieocenionymi pomocami w trudnych warunkach pracy.

Z nowoczesnych urządzeń hydraulicznych korzysta przede wszystkim straż pożarna, która używa ich nie tylko do gaszenia pożarów, ale też do ratownictwa drogowego, kiedy bezcenna jest każda chwila, która pomoże uratować od śmierci ofiary ciężkich wypadków. Straż pożarna korzysta powszechnie z siłowników hydraulicznych i wszelkiego rodzaju urządzeniach hydrauliki siłowej, które zostały zamontowane w urządzeniach ratowniczych.

Hydraulika siłowa służy także pomocą w ratownictwie górniczym, będąc nieocenionym wsparciem dla ratowników szukających górników przebywający w kopalni po katastrofie.