Volvo Technology Award


Hydraulika Siłowa Wiadomości

Czterech koreańskich inżynierów otrzymało w 2011 r. Volvo Technology Award, za swoją pracę w dopracowaniu układu hydraulicznego, stosowanych w koparki Volvo Construction Equipment. Uzyskana poprawa efektywności systemu przynosi oszczędności paliwa do 15 procent. Nagroda została wręczona przez Volvo Leif Johansson, CEO Grupy na WZA Grupy na 6 kwietnia. W 2011 r. Volvo Technology Award stwierdziło że grupa ta wie, co to jest oszczędność, często określana mianem „oszczędny inżynierii”. Zastosowanie inteligentnych rozwiązań oraz wielokrotnie nagradzany zespół inżynierów z Volvo Construction Equipment (Volvo CE) z zakładu produkcyjnego w Changwon w Korei dostał tą nagrodę za wykonane uściślenia hydrauliki koparki, które przyniosły poprawy od 11 do 15 procent zużycia paliwa, w zależności od aplikacji.

Hydraulika siłowa to coś co nas interesuje.

W rezultacie, Volvo CE Koparki są tak sprawne, że używają one około 10 procent mniej paliwa niż najlepsze maszyny porównywalnej do konkurencji. ( Hydraulika Siłowa News ) Zespół dostosował unikalny elektroniczny system do kontroli maszyny na pokładzie pompy hydraulicznej. W porównaniu z nowych technologii oszczędzania paliwa, takie jak rozwiązania hybrydowe, nagrodzony projekt ma znacznie mniejszy wpływ na koszt produktu. Koreański zespół opracował jeden algorytm poprawy przepływu w układzie hydraulicznym i ograniczył go, podczas kopania w fazie przyspieszania, a drugi do zmniejszenia przepływu przy dużych obciążeniach. Układ hydrauliczny został również zoptymalizowany, aby ograniczyć tarcie oleju w przewody hydrauliczne do absolutnego minimum. Trzeci algorytm opracowany przez tą grupę służy do obliczenia przepływu płynu w różnych warunkach pracy. Do chwili obecnej projekt został wyróżniony jednym patentem, a kolejne pięć wniosków patentowych zostały złożone w Korei, USA i UE. W tym przypadku, inteligentne pomysły zostały wykorzystane do udoskonalenia konwencjonalnego układu hydraulicznego i osiągnięcia oszczędności paliwa o prawie 15 procent. Laureatami są:

Hydraulika siłowa nas pociąga.

Heagyoon Joung and Sanghee Lee, both of Volvo CE Technology Platform, Hydraulic Systems, Dongsoo Kim and Hungju Shin, both of Volvo CE Technology Platform, Electric & Electronic Systems. Heagyoon Joung i Sanghee Lee, zarówno Volvo CE platformy technologicznej, systemów hydraulicznych, a Dongsoo Kim Hungju Shin, zarówno Volvo CE platformy technologicznej, elektryczne i elektroniczne systemy.

Hydraulika Siłowa to coś co nas zawsze pociągało. Dlatego staramy się przybliżyć zagadnienia z nią związane na tym blogu. Firma Maron prowadzona przez Romana Graczyka to więcej niż firma to pasja związana z hydrauliką siłową.