Używane maszyny rolnicze: Jak sprawdzić stan techniczny przed zakupem?

a tractor pulling a trailer behind it across a field

Zakup używanego sprzętu rolniczego to popularne rozwiązanie wśród rolników, którzy chcą zaoszczędzić. Wiąże się jednak również z ryzykiem nabycia wadliwej maszyny. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto powziąć odpowiednie środki ostrożności i poznać sposoby na dokładne sprawdzenie ich stanu technicznego przed zakupem. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się jak to zrobić!

Używane maszyny rolnicze – jak ocenić ich stan?

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl przy zakupie sprzętu rolniczego, jest sprawdzenie go wizualnie. Używane maszyny rolnicze powinny być dokładnie obejrzane i należy zwrócić przy tym szczególną uwagę na stan ich lakieru i korozji, obecność uszkodzeń mechanicznych, a także na wycieki oleju i innych płynów eksploatacyjnych. 

Po kontroli wizualnej należy sprawdzić silnik. Należy posłuchać tego, jak pracuje na różnych obrotach oraz czy wydaje nietypowe dźwięki, dziwnie wibruje lub dymi. Jeśli wszystko wydaje się w porządku, kolejnym krokiem będzie ocena układu hydraulicznego. Używane maszyny rolnicze powinny mieć sprawdzone przewody i siłowniki, zwłaszcza pod kątem ich szczelności. 

Na samym końcu warto poprosić sprzedawcę o możliwość przetestowania sprzętu. Jazda próbna i sprawdzenie działania wszystkich biegów i funkcji da Ci najlepszy pogląd na aktualny stan danej maszyny. 

Jeśli nie czujesz się pewnie w kwestiach technicznych, możesz skorzystać z pomocy eksperta lub mechanika. W ten sposób będziesz mieć pewność, że zakupione używane maszyny rolnicze spełniają Twoje wymagania.

Gdzie kupić używane maszyny rolnicze? Sprawdź Fricke!

Przy zakupie używanego sprzętu, warto korzystać z ofert renomowanych sprzedawców, którzy cieszą się dobrymi opiniami rolników. Właśnie dlatego polecamy zapoznanie się z asortymentem Fricke. Pełny wykaz znajdziesz na stronie https://fricke.pl/maszyny-uzywane/.

Znajdziesz w nim bardzo duży wybór specjalistycznego sprzętu do pracy na polu. Dostępne używane maszyny rolnicze zostały dokładnie sprawdzone i opisane, dzięki czemu możesz mieć pewność, że znajdują się odpowiednim stanie technicznym.

Co więcej, Fricke ma oddziały na terenie całej Polski, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu z odwiedzeniem placówki osobiście i zobaczeniem wybranej maszyny na własne oczy. Umożliwia to sprawdzenie jej osobiście i przetestowanie przed zakupem. 

A może interesują Cię nowe maszyny rolnicze

Jeśli nie jesteś przekonany, że używane maszyny rolnicze to dobry wybór dla Ciebie, Fricke zapewnia również alternatywy. W ofercie sklepu znajdziesz wysokiej jakości nowoczesny sprzęt od najlepszych producentów z branży. Zapewnia on wydajność, precyzję i komfort na zupełnie nowym poziomie. 

Co istotne, nowe maszyny rolnicze dostępne w asortymencie Fricke mogą być zakupione na raty lub wzięte w leasing. Dzięki temu nie musisz wydawać dużej ilości pieniędzy naraz i możesz rozłożyć swoją inwestycję w czasie, co ułatwi Ci zarządzanie swoimi finansami. 

Nie czekaj i zapoznaj się z dostępnymi możliwościami. Wszystkie nowe maszyny rolnicze znajdziesz pod adresem https://fricke.pl/maszyny-nowe/. Sprawdź, które z nich są najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

Używane maszyny rolnicze: Jak sprawdzić stan techniczny przed zakupem?
Przewiń na górę